Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Portekizce Çeviri Tercüme Bürosu

Portekizce Çeviri FiyatlarıPortekizce » Türkçe: 30 TRY
Türkçe » Portekizce: 30 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

Dünya ve Avrupa dilleri arasında hatırı sayılır bir nüfus tarafından konuşulan Portekizce, tarihi bakımından da hem oldukça ilgi çekici, hem de kültür aktarımının nasıl geliştiği konusunda oldukça açıklayıcı bir dil olarak kabul edilmekte. Özellikle de sömürgecilik döneminde etki alanını günden güne artıran ve kolonicilerle birlikte farklı ülkelere de kültürel anlamda taşınmış olan Portekizce, ufak çapta bile olsa dünyaya yayılma başarısını göstermiş olan dillerden birisidir. Bugün Brezilya’da 200 milyonun üzerindeki insanın Portekizce konuşuyor olması, bu dönemin etkilerinden birisi sayılabilir.

İspanyolca ile pek çok ses, gramer ve kelime benzerliği bulunduran Portekizce, ilgi çekici dillerden birisi olmayı da sürdürüyor. Brezilya’nın ve Portekiz’in yakın komşularının İspanyolca konuşan ülkeler olması da bu konuda diller arasındaki etkileşimi artıran unsurlardan birisi olmuş durumda.

Bu sebepler düşünüldüğünde, Portekiz ya da Brezilya’ya seyahat etmeyi düşünen kişiler Portekizce tercümeye sık sık ihtiyaç duyuyorlar. Otel, tur, gezilecek mekan rehberlerinin dilinize aktarılması, resmi başvuru ya da vize kağıtlarının yeminli tercümanlar tarafından çevirilme zorunluluğu gibi durumlardan ötürü Portekizce, hem elçiliklerden hem de farklı devlet kurumlarından istenen kağıtlar için kullanılması gereken dillerden birisidir.

Erasmus, Work and Travel, AFS gibi farklı programlarla bu iki ülkeden herhangi birisine gidecek olan lise ya da üniversite öğrencileri de Portekizce tercümeye sık sık ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle transkript, tavsiye kağıdı, referans gibi belgelerin aktarımı sırasında gidilecek ülkenin ana dilindeki metinlerin iletiminin yapılması ya da yanınızda bulunması, sınır geçişi konusunda da, kalacağınız ve eğitiminize devam edeceğiniz yerde de size avantaj sağlayacaktır.

Portekizce tercüme konusunda uzun yıllarını Brezilya gibi ülkelerde, çeşitli amaçlar esnasında geçirmiş olanlar ya da Avrupa’da yaşayıp Portekizce öğrenmeyi tercih edenler sizlere yardımcı olabilirler. Bunları yanı sıra ilgili dilin dil ve edebiyat veya mütercim tercümanlık bölümündeki kişiler de aynı şekilde yazılı çevirilerinizi, yetkinliklerine bağlı olarak iyi ya da kötü şekilde yapıp, size teslim edebilirler.

Ancak yeminli tercüman arıyorsanız ya da buna ihtiyacınız olmasa bile, elinizdeki metinlerin Portekizce tercümesininin en iyi şekilde yapılmasını arzuluyorsanız, bunun yolunun profesyonel bir tercüme bürosu hizmeti almış olmaktan geçtiğini bilmelisiniz.

Profesyonel çeviri büroları, pek çok farklı dili olduğu gibi Portekizceyi de sizlerin isteği doğrultusunda çeviri dili olarak kullanabilir, hem Türkçe’ye, hem de Türkçe’den aktarım yapabilir. Sözlü, yazılı, yeminli tercüme konusunda da garantili hizmet almanızı mümkün kılan bu büroların tercihi ise, içerisinde yine bir elemeye gidilerek yapılmalıdır.

Çeviri bürosu, almak istediğiniz hizmeti daha önce verdiği kişiler tarafından olumlu referans almış olmalı, çeşitli konularda yetkinliğini kanıtlamalı ve sizlere güven vermelidir. Güven vermeyen bir çeviri şirketi, sizde iş bitimine kadar sadece huzursuzluk yaratır. Ancak kurumsal bir firmayla çalışmak ise vaktinizi iyi bir şekilde planlamanıza olanak sağlayarak, kısıtlı vaktinizden de, harcadığınız enerjiden de kazandırır.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
Portekizce Çeviri / Tercüme Örnekleri

Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim