Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Korece Çeviri Tercüme Bürosu

Korece Çeviri FiyatlarıKorece » Türkçe: 80 TRY
Türkçe » Korece: 75 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

Yaklaşık yarım yüzyılı aşkın bir süre önce yaşanan savaş sonrasında Kuzey ve Güney bölümleri olarak ikiye ayrılmış olan Kore, Uzak Doğu’nun ufak bir bölgesi olmasına rağmen sık sık adından söz ettiriyor. Hem kuzey ve güney bölgeleri arasındaki bir türlü dinmeyen gerilim hali, hem de Kore kültürü ve gelenekleri, dünya basınında sık sık gündeme gelen meseleler arasında yer almakta.

Her ne kadar Kuzey Kore dış dünyaya oldukça kapalı bir şekilde kendi hayatını sürdürüyor olsa da, Güney Kore içerisinde yaşam çok daha farklı. Pek çok güçlü teknoloji şirketine ev sahipliği yapan Güney Kore, Samsung ve Hyundai gibi şirketleri de bünyesinde barındırdığı için pek çok sektördeki yeniliklerin de ev sahibin konumunda bulunuyor. Cep telefonları, tabletler, otomobil parçaları ve otomobiller, bu şirketlerin en çok yoğunlaştığı alanlar arasında bulunmakta. dolayısıyla, Güney Kore firmaları modern dünyanın pek çok farklı ihtiyacını ilk elden karşılıyor da denilebilir.

Güney Kore’nin gelişimi ve etki alanı bu kadar ortadayken, Korece’nin önemini yadsımak elbette ki mümkün değildir. Bu yüzden Korece tercüme yaptırmak ve bu ülkelerle ilişki kurmak, ülkemizdeki pek çok birey için de ciddi bir iş sayılıyor.

Sanayi, ticaret ve iş anlaşmaları yapmak gibi pek çok amaçla gidilebilecek olan Güney Kore, aynı zamanda iş insanlarının da gözdesi konumunda. Buradaki firmalarla yapılan ithalat ve ihracat anlaşmaları, bizi aynı zamanda ticari tercüme işlerine de sürüklemekte. Bildiğimiz gibi iş anlaşmalarının her bir maddesinin ayrı ayrı, herhangi bir yanlış anlaşılmaya yer bırakmayacak şekilde halledilmesi, böylece olası bir sorunda kararın hızlı ve çabuk bir biçimde verilmesinin sağlanması önemli.

Eğitim de Korece tercüme konusunda ihtiyaç duyulan alanlardan birisi. Özellikle üniversite lisan eğitimi ve lisans sonrasında gerçekleştirilebilecek yüksek lisans, doktora gibi çalışmalar adına başvuru yapılabilecek Güney Kore eğitim kurumları, teknoloji alanında ilerleme sağlamak isteyen pek çok kişinin faydalanabileceği yerler arasında bulunmakta.

Korece tercüme yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, çeviri yapılırken kullanılan kelimelerin, ifadelerin ve deyimlerin hassas bir şekilde çevrilmesidir. Tıpkı Japonya gibi, Kore halkları da geleneklerine ve dillerinin kullanımına oldukça bağlı kişiler oldukları için, yapılacak ufak bir kelime hatası dahi çok daha farklı bir anlama işaret edebilir. Bu, özellikle de ticaret anlaşmaları sırasında ciddi krizler doğurabilmektedir.

Tercüme bürosu ise bu konularda oldukça titiz, ifadeler arasındaki nüanslara hakim ve profesyonel iş etiği kurallarına uyan çevirmenlerle çalışarak, bu sorunların üstesinden kolayca gelebilmektedirler. Alanında tanınmış, size güven veren bir çeviri bürosuyla çalışmanız halinde, ne Korece tercüme işlerinden, ne de başka dillerle ilgili olarak yaşadığınız problemlerden çekinmenize gerek kalmamakta. Bu yüzden hem firma tercihlerinizi, hem de çeviri yaptırırken profesyonellerle çalışmak konusundaki prensiplerinizi ısrarla korumanızı önermekteyiz.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
Korece Çeviri / Tercüme Örnekleri

  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 0 Korece <> Türkçe Edebi Tercüme örnek tercüme 298
  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 1 Korece <> Türkçe Edebi Tercüme örnek tercüme 300
  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 2 Korece <> Türkçe Edebi Tercüme örnek tercüme 299
  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 3 Korece <> Türkçe Edebi Tercüme örnek tercüme 289
  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 4 Korece <> Türkçe Edebi Tercüme örnek tercüme 301
  • Korece<>Türkçe Çeviri Örneği 5 Korece <> Türkçe Teknik Tercüme örnek tercüme 297
Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim