Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

İtalyanca Çeviri Tercüme Bürosu

İtalyanca Çeviri Fiyatlarıİtalyanca » Türkçe: 30 TRY
Türkçe » İtalyanca: 30 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

Latince’nin eski söylenişlerini ve bazı gramer kurallarını koruyan ve yüzyıllardır bir şekilde insanların doğrudan olarak etkileşime geçtiği dillerden birisi olan İtalyanca, bugün dünyada onmilyonlarca insan tarafından konuşulmakta. Özellikle İtalya, İsviçre’de bulunan Ticino Kantonu ve Vatikan’da anadil olarak kabul edilen İtalyanca, aynı zamanda dünyanın çok farklı yerlerinde de 2. veya 3. dil konumundadır. Bahsi geçen yerlerin bir süre önce İtalyan göçü almasıyla oluşan bu durum, aynı zamanda bu bölgelerde İtalyan kültürünün yayılmasını ve gelişmesini de sağlamış, İtalyancaya olan farkındalığı artırmıştır. Bu sayede İtalyancanın önemi de dünya çapında daha da artmış ve dünya dillerinden birisi sayılmasının da önünü açmıştır.

Bilindiği gibi, ülkemizde İspanyolca, Almanca, Fransızca gibi dillerin yanı sıra İtalyanca konusuna da oldukça fazla rağbet olduğunu görmekteyiz. İtalyanca tercüme, bu gelişmeler sözkonusu olunca daha da önem kazanmakta ve dikkat çekmekte.

İtalyanca tercüme konusundaki ihtiyaç, etki sahibi olduğu alanlar düşünüldüğünde oldukça fazla olabilmektedir. İtalya’daki üniversitelere başvurmak isteyenler, dil kursuna gitme arzusunda olanlar ilk aşamada bu kurum ve kuruluşlara pek çok belge iletmek durumundalar. Bunların geçerliliği ise ancak yeminli İtalyanca tercüme yapan kişilerin çalışmaları ile mümkün olabilmektedir.

İtalyancanın geçerliliği sadece eğitim alanında geçerli değil elbette. Turizm alanında da oldukça zengin bir ülke olan İtalya, Venedik gibi cazibe alanları sayesinde her sene milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Bu sırada elinize ulaşan ve faydalanmayı istediğiniz metinler ve vize için gerekli olan belgeler de İtalyanca olacağı ya da İtalyancaya çevrilmesi gerekeceği için burada da tercüman ihtiyacı doğmaktadır.

İtalyanca tercüme için başvurabileceğimiz çok farklı seçenekler bulunmaktadır: herhangi bir İtalyan dili ve edebiyatı, mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun kişiler bu alanda çalışmaktadırlar. Bunun haricinde belirli bir seviyede İtalyanca bilerek, bu dili hayatlarında aktif olarak kullanan kişiler de aynı şekilde benzer çalışmalar yürütebiliyorlar.

Peki hayati durumlarda güvenilirliği olmayan kişilere ya da kurumlara bel bağlamak ne kadar sağlıklı olacaktır? İtalyanca tercüme konusunda kimlere güvenmeli, işlerimizi nasıl halletmeliyiz?

Bu konuda kuşkusuz ki bize en çok yardımcı olacak ve yapılan işe kesin garanti verebilecek olan yerler çeviri bürolarıdır. Bu bürolar içerisinde yapılan işlemlerin her birisi, kurumsal güvence altındadır ve sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı büro çalışanları yapılan işleri tek tek, titizlikle kontol ederler. Bu sayede dışarıda güvencesiz bir şekilde yaptırabileceğiniz işe nazaran, elinize çok daha emek harcanmış ve bu sayede kalitesi artmış çalışmalar ulaşır.

Tercüme bürosu işi hataya, teslim süresinin uzamasına ve özensiz çalışma teslimatına meydan verilemeyecek kadar ciddi ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Siz de bu konuda mağduriyet yaşamamak ve ihtiyacınız olan alanda hızlı çevirilere sahip olmak istiyorsanız, alanında referansı bol, size güven veren çeviri bürolarını kullanmanızı ısrarla tavsiye etmekteyiz.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
İtalyanca Çeviri / Tercüme Örnekleri

Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim