Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

İsveçce Çeviri Tercüme Bürosu

İsveçce Çeviri Fiyatlarıİsveçce » Türkçe: 50 TRY
Türkçe » İsveçce: 50 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

İskandinav ülkeleri, özellikle içerisinde barındırdığı hayat kalitesi, imkanları ve zenginlikleriyle Türkiye’de yaşayan pek çok kişinin ilgi odağı konumunda. Sağlık, eğitim, ulaşım gibi pek çok konuda vatandaşlarına tam hizmet veren sosyal devletler olmayı kendisine ilke edinmiş olan İskandinav ülkeleri, bu konuda yaşanan tecrübeler ile pek çok kez -hakettiği şekilde- takdir edilmiş durumda.

İskandinav ülkeler, özellikle de İasveç, doğal güzellikler konusunda da dünyanın sayılı yerleri arasında bulunuyor. Geniş doğal parkları, kış aylarında görsel olarak daha da güzelleşen dağları, buna yönelik verebileceğimiz örnekler arasında. Son olarak ise: İsveç’in başkenti Stockholm’ün kültürel turizm açısından oldukça geniş bir mirasa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Festivaller, kongreler, paneller açısından oldukça zengin bir etkinlik takvimi bulunan Stockholm, her yıl pek çok ünlü ismi ağırlamakta.

Eğitim alanında da çok sağlam bir arkaplana sahip olan İsveç, hem liseleri, hem de üniversiteleri sayesinde akademide oldukça güçlü bir konumda bulunuyor. Tüm dünyada denkliği bulunan İsveç lise ve üniversiteleri, bu konuda kendi kriterlerini de çok yüksek tutmakta.

Eğer üstte yazılı sebeplerden herhangi birisi için İsveç’le bağlantıya geçmeniz gerekiyorsa, bu durumda İsveçce tercüme meselesi daha da önemli bir hale gelmekte. Hem diplomatik, hem turistik, hem de akademik konularda yapılan yazışmalarda İngilizceden sonra mutlaka kullanılması gereken İsveçce, doğru bir şekilde kullanılmalı ve anlam karmaşası yaşanmadan aktarım sağlanmalıdır.

İsveçce tercüme yaptıracağımız esnada dikkat edeceğimiz bazı hususlar bulunmakta. Öncelikle, eğer çevirisini yaptırmamız gereken belgenin resmi makamlara gönderilmesi gerekiyorsa tüm bunların yeminli tercümanlar tarafından hazırlanması ve bu şekilde yollanması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan tercümenin herhangi bir doğrulama işlemi yapılamayacağı için belgelerin geri dönmesi, başvurunuzun reddedilmesi veya “tekrardan, doğru belgelerle başvuru yapmanız gerektiği” gibi yorumlar almanız işten bile değil. İşlemleri tek seferde, doğru olarak ve mümkün olabildiğince az masraf ile halledebilmek için, hangi belgelerin yeminli tercüman onaylı olması gerektiğine bakarak taleplerinizi buna göre gerçekleştirmelisiniz. İsveç, diplomasinin oldukça katı olduğu bir ülke olduğu için, yapılacak işlemlerin de bu hasssasiyet gözetilerek gerçekleştirilmesi şarttır.

İsveçce tercüme konusunda yeminli tercümanların, mütercim tercümanlık bölümü mezunlarının ve İsveç kültürüne hakim kişilerin çalışmakta olduğu, her için ciddiyetle yapıldığı çeviri bürolarını tercih etmeniz, bu durumda yapabileceğiniz en iyi hamlelerden birisi olacaktır. Üstte bahsettiğimiz diplomasi sorunları sebebiyle zaman kaybı yaşamak, hem vize almanız, hem de akademik ya da kültürel etkinlikler için aldığınız kabullere cevap verebilmeniz gibi işlemler için ciddi bir sorun olacaktır. Ayrıca uçak bileti gibi konularda da son güne kalmanın ciddi bir külfet olduğunu düşünecek olursak, belgelerinizin geri dönüş riskini almaktansa işinizi sağlama alarak sağlam bir İsveçce tercüme yapan tercüme bürosuyla çalışmak, sonraki günlerde pişman olmanızın fazlasıyla önüne geçebilmektedir.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
İsveçce Çeviri / Tercüme Örnekleri

Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim