Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

İspanyolca Çeviri Tercüme Bürosu

İspanyolca Çeviri Fiyatlarıİspanyolca » Türkçe: 30 TRY
Türkçe » İspanyolca: 30 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

Dünya üzerinde yaşayan ve insanlar tarafından aktif olarak kullanılan her dil çok değerlidir ve her birisi ayrı ayrı üzerinde durulmayı, konuşulmayı ve gereken ilginin gösterilmesini hak eder. Afrika’da konuşulan dillerden tutalım, Latin Amerika’ya kadar uzanan bu serüven, bizlere farklı kültürlerin ve anlayışların kapısını açmaktadır.

Ancak bazı durumlarda, kullanılan bazı dillerin çok daha fazla önem kazandığını ve belli başlı arenalarda daha önemli hale geldiklerini de görebilmekteyiz. Özellikle de Avrupa içerisinde kullanılan diller diploması, kültür sanat, farklı kıtalarla iletişim gibi durumlar sözkonusu olduğunda daha da öne çıkmakta ve bu sayede popülaritelerini artırarak adlarından söz ettirebilmektedirler.

Sözkonusu olan İspanyolca olduğunda da benzer bir tabloyla karşılaşmaktayız. Dünyada pek çok farklı alanda, yüzmilyonlarca insan tarafından konuşulmakta olan İspanyolca, hem Latin Amerika ülkelerinde, hem de İspanya’da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca İspanyol müziklerinin, danslarının ve edebiyatının dünyada popüler olmasıyla birlikte de bu dil çok daha popüler olmuş, her yerde kursları açılmaya başlanmış ve insanlar İspanyolca öğrenme çabası içerisine girmişlerdir.

Durumlar böyle gelişince, İspanyolca tercüme meselesinin de oldukça önem arz ettiğini görebilmekteyiz. Hem turistik anlamda oldukça geniş bir etki alanına sahip olan İspanyolca, eğitim ve kültür konularında da çevirisine ihtiyaç duyulan dillerden birisi halini almıştır.

Peki İspanyolca tercüme konusunda hangi kaynaklardan faydalanabilir, kimlere güvenebiliriz? Bu çeviri türüne ihtiyaç olan alanlar hangileridir? Yazımızın devamında da bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Eğitsel tercüme içerisinde oldukça geniş bir yer tutan İspanyolca, özellikle Latin Amerika içerisinde uygulanan eğitim modellemelerinin dünyaya açıklanmasında ciddi bir ihtiyaç halini almaktadır. Bunların yanı sıra yine bu bölgede ihtiyaç duyulan medikal tercümelerin yapılması ve bu tercümelerde belli başlı noktalara titizlikle yoğunlaşılması da işin ciddi yanları arasındadır. Yine yüzmilyonlarca insan arasında konuşulan bir dil olduğu için websitesi tercümesi konusunda da İspanyolca dilinin çevirisine duyulan ihtiyaç çok fazla olmaktadır. Özellikle çokdilli olarak kurgulanan ve dünyaya açılma niyeti olan (ya da kendisine turizm ağırlıklı hedefler koyan) firmalar ya da web sayfaları, portfolyolarında İspanyolcaya mutlaka yer vermeli ve onun hakkı olan yeri almasını sağlamalıdır.

İspanyolca çeviri konusunda çalışma yürüten pek çok kişi ve firma olmasına rağmen, bu konuda güvenilir olarak tanımlayabileceğimiz kurumların sayısı oldukça azdır. Pek çok çevirmen, bu çalışmalarını free lance olarak tabir edilen şekilde yürütmekte, bir firmaya bağlı olmadan çalışmakta ve zaman zaman iş teslimatında gecikme yaşatabilmektedir. Bu da hem sizin, hem de çeviri dolayısıyla sorumlusu olduğunuz işin zarar görmesine neden olabilmektedir.

Bu yüzden İspanyolca çeviri (özellikle de yeminli tercüme) konusunda güvenebileceğiniz tek kurumun gerekli referanslara sahip tercüme büroları olduğunu düşünmekteyiz. Bu firmalar bünyesinde çalışan çevirmenler, alanlarında uzman ve çeşitli aşamalardan geçmiş kişiler olduğu için sizlere en iyi ve en doğru hizmeti verebilir, bu sayede mağduriyet yaşamanızı da engellerler. Ayrıca, çalışma için ödediğiniz paranın da bu sayede kesinlikle karşılığını almış olursunuz.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
İspanyolca Çeviri / Tercüme Örnekleri

  • İspanyolca<>Türkçe Çeviri Örneği 0 İspanyolca <> Türkçe Makale Tercümeleri örnek tercüme 281
Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim