Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Kaliteli tercüme üretmek için nasıl bir süreç takip ediyoruz?


Tercüme büromuzda her bir tercüme çalışması aşağıdaki adımlardan oluşan bir süreçle gerçekleştirilir: • a. Müşterilerimiz tercüme edilecek dokümanlarını bize elden, faksla, e-maille veya websayfamızdaki formu kullanarak bize ulaştırdıklarında işlemler başlatılır. İlgili personelimiz bu dokümanları çok kısa bir sürede analiz ederek hizmetimizle ilgili detaylı bilgileri müşterimize sunar (ücret, zaman, ödeme şekilleri vd.). Dokümanların analizi ücretsizdir.

  b. Analizin ardından müşterimize süreçle ilgili bilgiler sunulurken, diğer taraftan tercümenin konusunda uzman tercümanlarımız arasından en uygun olan bir veya daha fazla tercümanımız çalışmaya atanır.

  c. Müşteri onayıyla birlikte hizmetle ilgili fatura tanzim edilerek bir kopyası e-maille kendilerine gönderilir. Herhangi bir tercümenin başlangıcında ilgili ücretin en az yarısı müşterimiz tarafından yatırılmalıdır.

  d. Müşterilerimiz tercüme projesinin toplam boyutuna göre belirlenecek miktarda bir çeviriyi siparişlerini vermeden önce talep edebilirler.

  e. Müşterilerimize eşsiz bir kalitenin yanı sıra en hızlı sonucu sağlayabilmek adına uzun süreli tercüme projelerinde her gün biten tercüme bölümleri günlük olarak redaksiyondan geçirilir.

  f. Proje tamamlandığında hem tercüman hem editör tarafından son okumalar gerçekleştirilir.

  g. Şayet hazırlanan dokümanların mizanpajı gerekiyorsa grafikerimiz tarafından her nevi grafik tasarım araçlarıyla dokümanlar istenen formatta görsel düenlemeye tabi tutulur (html, indesign, pdf v.d.)

  h. İş başlangıcında tüm ödeme yapılmadıysa kalan ödemenin tahsil edilmesini müteakip nihai çıktılar müşteriye, faturalarıyla birlikte teslim edilir. • Bu yazıyla ilgili yorum yapabilirsiniz:
Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim