Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Medikal Tercüme Çeviri Bürosu

İngilizce Medikal Tercüme Fiyatlarıİngilizce » Türkçe Medikal Tercüme: 15 TRY
Türkçe » İngilizce Medikal Tercüme: 15 TRY

* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Tercümenizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.
Medikal Tercüme Tercüme

Tıp bilimi, yıllardır yanına teknolojiyi, bilimi ve insan gücünü de yanına alarak gelişmiş, bu sayede insan sağlığına yönelik çalışmalar çok daha hızlı, sorunsuz ve kesin çözüm üreten şekillerde yapılabilmiştir. Hipokrat’tan günümüze kadar uzanan süreç içerisinde yapılanları takdir etmemek ve görmezden gelmek imkansızdır. Birkaç yüzyıl önce insanlar vebadan, zaatüreden hayatlarını kaybediyordu. Verem ise ülkemizde yaklaşık 60 yıl önce tedavisi oldukça zor ve pahalı olan hastalıklardan birisi olarak bilinmekteydi. 21. yüzyıl içerisine adım attığımızda ise vebanın gelişmiş ülkelerden tamamen silindiğini, veremin ve zaatürenin tedavisinin oldukça kolaylaştığını, yine veremin görülme oranının tıbbi önlemler sayesinde oldukça azaldığını görebilmekteyiz.

Tıp bilimi bu başarısını her dile ve kültüre mensup kişilere borçludur. Bu yüzden bilim insanlarının tıp alanına dair yaptıkları pek çok farklı çalışma, hangi dilde olursa olsun oldukça değerlidir ve mutlak surette hem gelecek nesillere, hem de bu çalışmalardan faydalanma ihtimali olan diğer ulusların insanlarına ulaştırılmalıdır.

Bu durumda ise bizi medikal-tıbbi tercüme ihtiyacı karşılamakta. Diğer çeviri türlerinden bir hayli farklı olan tıbbi tercüme, oldukça ciddiyetle ele alınması gereken alanlardan birisi olarak tarif edilmekte ve konuya dair hassas çalışmalar sadece uzmanlar tarafından gerçekleştirilmekte.

Kuşkusuz medikal tercümeye dair kafamızda pek çok soru işareti bulunmakta ve bunların bir profesyonel tarafından cevaplanması gerekmekte. Zira tıbbi terimler, ancak kendisine aşina olanlar tarafından doğru şekilde kullanılabiliyor. Bu sebepten ötürü, çeviride yapılması muhtemel bir terim, ifade ya da gramer hatası da okuyan kişinin konuyu bambaşka bir şekilde algılamasına sebep olabiliyor. Bu da sonuçta hayati hataların gerçekleşmesine sebebiyet verme ihtimalini taşıyor.

Peki bu riski almak zorunda mıyız? Elbette ki hayır. Üstte de bahsettiğimiz gibi, işi profesyonellerine bırakmayı tercih edersek medikal tercümelerimiz konusunda herhangi bir problem yaşamaz, ne bilgi almak, ne de bilgi aktarmak istediğimizde herhangi bir çeviri kazasına mahal vermemiş oluruz.

İşinin ehli olarak görülen, daha öncesinden pek çok olumlu geri dönüş aldığını bildiğimiz ve bu sayede kendileriyle çalışmaya karar verdiğimiz çeviri büroları, içlerinde pek çok yetkin çevirmen çalıştırmaları sayesinde tıbbi tercümeler konusunda da sizi sıkıntıya sokmayacak çalışmalar ortaya çıkartmaktadır. Bu bürolarda çalışan kişiler, işe alım süreçleri sırasında oldukça ciddi aşamalardan geçerler ve çeviri yetkinliklerini bu sırada kanıtlamalarının ardından da işe alımları gerçekleşir. Yine aynı şekilde, farklı tercüme alanlarına eğilmiş olan kişilere farklı görev dağılımları verilerek, yapılan işlerin kalitesinin en yüksek seviyede kalabilmesi sağlanmış olur. Sözgelimi, bir edebi tercüme sözlü tercümanlık alanında uzmanlaşmış olan kişiler yerine bu işin eğitimini almış olan çalışanların elinden geçmektedir. Aynı şekilde tıbbi tercüme işlemlerinin de benzer süreçlerden geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Siz de sonrasında mağduriyet yaşamamak ve paranızın boşa gittiğine üzülmemek için, profesyonel tercüme bürolarıyla çalışarak tüm çeviri çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çeviri işlemleriOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
Örnek

Medikal Tercümeler


Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim