Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Japonca Çeviri Tercüme Bürosu

Japonca Çeviri FiyatlarıJaponca » Türkçe: 35 TRY
Türkçe » Japonca: 70 TRY


* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Çevirinizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.

Ülkemiz, pek çok farklı yerden gelen insanlar için ilgi çekici bir konumda bulunmakta. Hem kültürel, hem tarihi birikimi sayesinde ziyaretçi alan, hem de çeşitli sosyal ve politik meseleler konusunda zaman zaman ülkemizle temas kuran insanlar, Türkiye’yi kimi zaman “doğu ile batının sentezlendiği yer”, kimi zaman ise “tatil cenneti” olarak görmekteler. Dolayısıyla her daim turist akışı olan Türkiye’de, özellikle birkaç ülkeden gelen ziyaretçiler oldukça yoğunlukta oluyor. Bu ziyaretçi akınını yapanlardan birisi olarak ise, sık seyahat etmeleri ve gezdikleri her yerden hatıra toplamalarıyla ünlü Japonları görmemiz mümkün.

Japonya’nın tek aktivitesi, vatandaşlarının bir yerlere turist olarak gitmesi değil. Bu küçük Uzak Doğu ülkesi, hem teknolojik gelişmeler konusunda merkezi bir konumda olması, hem de kültürünün ve tarihinin her daim batıdakiler tarafından ilgi odağı olması sebebiyle her yıl pek çok ziyaretçi alıyor. Köylerinin, oldukça gelişmiş ve birer teknoloji kendi olarak anılmaya başlanmış olan şehirlerinin tek tek gezilmesi, haklarında bilgi alınması, yöresel yemeklerden tadılması gibi rutinler, artık Japonya’nın içerisinde oldukça alışıldık bir durum halini almış. Aynı zamanda Japonya’ya eğitim (dil kursu, üniversite, yüksek lisans gibi) amaçlı gelen kişileri de katarsak, Japonca’ya oldukça geniş alanlarda ihtiyaç duyulduğunu söyleyebiliriz.

Japonca tercüme de bu tarz durumlarda devreye giriyor, çeşitli sorunlarımızı çözmeye yönelik çalışmalar sayesinde ise olası bir kelime, gramer ya da ifade hatası ile karşılaşmamamızı, ayrıca resmi belgeler olarak geçecek vize, referans yazısı tarzı dökümanlarda yeminli tercüman onayının olabilmesini sağlıyor. Bu sayede hem vakit kaybı yaşamamış, hem de tüm yasal başvuruları tek elden, hızlı ve mümkün olduğunca az masraflı bir şekilde tamamlamış oluyoruz.

Peki Japonca tercümeyi kimlere, nasıl yaptırabiliriz? Hangi çeviri araçlarına yönelmeli, hangilerinden uzak durmalıyız? Biraz da bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Japonca tercüme konusunda bölgede bir süre yaşamış ve dili hakkını vererek öğrenmiş olanlar, Japon dili ve edebiyatı bölümünden mezun kişiler, ayrıca mütercim tercümanlık okumuş ya da bazı ciddi kurumların kurslarına giderek çeviri yapabilecek yetkinliğe ulaştığı kanıtlanmış olan çevirmenler yapabilmekteler. Kimi zaman freelance olarak çalışan bu kişiler, zaman zaman da çeviri büroları bünyesinde hizmet vermektedirler.

Freelance çalışan kişilerle iş yapmanın ise teslimat tarihinin gecikmesi, yapılan işte ortaya çıkması muhtemel hataların daha fazla olabilme ihtimali ve resmi belgeler için yaşanabilecek olan güvence eksikliği gibi eksileri olabilmekte. Bu yüzden sizlere önerimiz, yasal olarak her türlü çalışma iznine sahip tercüme büroları olmakta. Bu tarz kurumlara yaptıracağınız Japonca tercüme sonrasında hem uygun fiyatlar alarak sözleşmeli çalışma yapmış olur, hem de alanının en iyileri ile çalıştığınıza kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu da hem yaptığınız işin sonrasında herhangi bir aksaklık yaşatmamasına yardımcı olur, hem de paranızın boşa gittiği hissiyatını sizlere yaşatmaz.

İşlemlerOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
Japonca Çeviri / Tercüme Örnekleri

Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim