Tercüme Bürosu
Diğer hizmetlerimiz:
- Yemin ve noter onayı: Resmi evraklarınız için gerekli yeminli ve noter onaylı hizmetimiz mevcuttur.
- Ardıl / Sözlü tercüme: Her türlü toplantı, görüşme, gezi vb. süreçlerinize eşlik edip akıcılık kazandıracak mütercim temin ediyoruz.
- Redaksiyon: Özellikle bilimsel periyodiklerde yayınlacak metinlerin, dil nedeniyle geri dönmesinin önüne geçmek için yabancı redaktörlerimizle metinlerin dilbilgisi, akıcılık, tutarlılık kontrolleri yapılmakta ve dil onayı garantisi sağlanmaktadır.
- Deşifre: Ses ve görüntü kayıtlarınız kısa sürede ve hatasız şekilde yazılı hale getirilir.

Eğitsel Tercüme Çeviri Bürosu

İngilizce Eğitsel Tercüme Fiyatlarıİngilizce » Türkçe Eğitsel Tercüme: 14 TRY
Türkçe » İngilizce Eğitsel Tercüme: 14 TRY

* Hedef metindeki her 1000 karakter 1 birimdir. Tercümenizin konusuna, uzunluğuna ve istediğiniz süreye göre özel çeviri fiyatı belirlenebilir. Konulara özel fiyatlarımız için sağdaki linkleri takip ediniz.
Eğitsel Tercüme Tercüme

Eğitim çalışmaları, hemen her kurumun, devletin ve bireyin üzerine düşmesi gereken alanlardan birsi olarak tarif edilir. Hem teknoloji ve sanayi çalışmalarının, hem de ülke gelişimi açısından önemli olan tarım, hizmet sektörü, akademi gibi pek çok farklı alanın odak noktalarından birisi olan birey eğitimi, çoğu ülke tarafından oldukça büyük bütçeler ayrılarak ve planlamaları oldukça dikkatli bir şekilde yapılarak gerçekleştirilmektedir. Hem dışa bağlılığı azaltmak, hem de gelişmiş bir ülke olabilmek adına atılan bu adımlar, genellikle uzun vadeli olarak planlanmakta ve oldukça olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Eğitim, aynı zamanda her ülkede çalışmalarını yürüten eğitimciler ve akademiyenler tarafından üzerine mesai harcanan, toplantılar, çalıştaylar düzenlenen, makaleler ve tezler yazılarak ciddi kurumlar tarafından yayına sokulan alanlardan birisidir. Bu yüzden uluslararası bir öneme de sahip olan eğitim, bir yandan dil ve çeviri sorunlarını da beraberinde getirmekte.

Eğitsel tercüme ise bu alandaki sorunları çözmeye yönelik adımlardan birisi olarak kullanılmaktadır. Çeşitli ülkelerdeki eğitim modellerini, yeni gelişmeleri ve araştırma sonuçlarını farklı dilleri konuşan kişilere aktarmak amacıyla kullanılan eğitsel tercüme, bu alandaki boşluğu dolduran unsurlar arasında en hayati olanlardan birisidir. Hem çevirisi yapılan metinlerin akıcı bir şekilde tamamlanması, hem de teknik terimlerin, araştırma sonuçlarının ve istatistiklerin hata payına yer bırakılmayarak tamamlanması, olası çelişkileri daha en başından engellemektedir.

Profesyonel çeviri hizmeti veren kişilerin veya kurumların sizlere sunabilecekleri eğitsel tercüme hizmeti, kitap, makale, tez gibi pek çok eğitsel dökümanda işinize yarayabilecek kapasitededir. Diğer yabancı dillerden Türkçeye çeviri yaptırarak bu metinlerden faydalanabileceğiniz gibi, ayrıca Türkçe olarak yaptığınız çalışmaları da bilimsel dergilere iletmek, yayınlatmak ya da geri dönüş almak amacıyla da çeviri yaptırabilmemiz mümkündür. Bu noktada ise çeviri firmalarından bahsetmek yerinde olacaktır.

Profesyonel çeviri yapabilen çevirmenlerin, yeminli tercümanların ve danışmanların yer aldığı çeviri bürolarının kalitesi, eğitsel tercüme konusunda sizi çok daha öne geçirmekte ve yapılan işten çıkan sonuçlar çok daha içinize sinen şekilde olmaktadır. Ayrıca garantili bir şekilde yapılan çalışmalar sayesinde çeviriniz pek çok farklı göz tarafından incelenmekte, buna rağmen hızlı bir şekilde tarafınıza teslim edilebilmektedir.

Büroların çeviri kalitesi ise sık sık yapılan kontrollerle en üst düzeyde tutulabilmekte, işe alım süreçlerinde de ciddi şekilde eleme yapıldığı için metinlerinizle ilgilenen kişiler kesin olarak alanında uzman kişiler olabilmektedir. Amatör olarak bu işleri yapan, freelance ve kurumsuz olarak çalışan kişilerden bu tarz bir garanti beklemek ise maalesef mümkün olamamaktadır.

Siz de eğitsel çalışmaların ciddiyetini ve kalitesini korumasını, yapılan çeviriden kesin ve hızlı sonuçlar alabilmeyi istiyorsanız, içinize sinen bir tercüme bürosuyla anlaşarak amatör çözümleri bir kenara itebilir, paranızın hak ettiği çalışmayı teslim alacağınızdan kesin olarak emin bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Çeviri işlemleriOnline çeviri fiyatı hesaplama Çeviriniz için özel tercüman seçin Çevirinizi şimdi gönderin
Örnek

Eğitsel Tercümeler


Çeviri / Tercüme Bürosu Sık Kullanılanlara Ekle İletişim